ul. Sienkiewicza 10-11, 66-400 Gorzów Wlkp. wspl@wsplgorzow.pl REJESTRACJA: ikona rejestracja telefoniczna 957 377 544 ikona rejestracja on-lineon-line
zdjęcie tematyczne podstrony
ikona strony głównej w okruszkach » Gabinety Lekarskie » USG

USG

Badania ultrasonograficzne

Oferujemy badania USG narządów jamy brzusznej, prostaty, tarczycy, węzłów chłonnych.

Przed wykonaniem badania USG jamy brzusznej i prostaty konieczne jest odpowiednie przygotowanie.

Przygotowanie do badania usg jamy brzusznej

O ile lekarz nie zaleci inaczej:

  • Na 2-3 dni przed badaniem USG należy zacząć zażywać lek odgazowujący
  • W dniu poprzedzającym badanie należy spożywać wyłącznie potrawy lekkostrawne, niewzdymające-konieczne jest zrezygnowanie z jedzenia gruboziarnistego pieczywa, kapusty ,grochu, nie pić napojów gazowanych ( woda mineralna ,piwo)
  • po każdym posiłku (porannym, popołudniowym i wieczornym) zażyć dwie kapsułki leku odgazowującego
  • osoby otyłe ze skłonnością do zaparć powinny zastosować środki przeczyszczające – jednak nie później niż 24 h przed badaniem.
  • W dniu badania należy: zażyć rano lek odgazowujący, na badanie zgłosić się na czczo a w przypadku ,gdy badanie odbywa się w godzinach popołudniowych –zachować 6 godzinną przerwę od ostatniego niewzdymającego posiłku( wyjątek stanowią pacjenci chorujący na cukrzycę: należy przyjąć insulinę lub zażyć leki p. cukrzycowe i zjeść posiłek o zwykłej porze i ustalić termin badania na ok. 2 godz po ostatnim posiłku)) , zadbać o wypróżnienie, nie palić papierosów ,nie żuć gumy, nie jeść cukierków i innych przekąsek, nie pić kawy.
  • Na 2 godziny przed badaniem oddać mocz, następnie wypić 2 -3 szklanki niegazowanej wody i powstrzymać się od oddawania moczu aż do badania USG. Należy zgłosić się z wypełnionym pęcherzem.

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X